מי שחד הבחנה יכול לראות בתמונה המצורפת של הצעת המחיר שמספרתי 3 שורות - ההסבר לכך יגיע בהמשך המאמר .

התמונה היא אמיתית לחלוטין והגיעה אליי מלקוח שפנה אליי ביום חמישי בתאריך ה 3/6/21 מכיוון שלא הצליח להשתמש במחשב חדש שרכש - הסיבה העיקרית היא שהמעבד ששמו לו אינו תומך בכרטיס מסך מובנה הלוח האם ומחייב שימוש בכרטיס מסך חיצוני .

הלקוח פנה למעבדת מחשבים באיזור מגוריו, במקרה הזה מעבדת המחשבים בנתניה - חשוב לי להבהיר שאיני בא לבקר או להשמיץ את בית העסק ולכן גם מחקתי מהתמונה את כל מה שקשור לשםבית העסק והלקוח והשארתי אך ורק את הפרטים הנחוצים .

הצורך של הלקוח ביקש - בניית מחשב גיימינג לילד שלו וככל הנראה התקציב הוא "כמה שפחות", בית העסק התאים ללקוח זה מחשב בעלות מצויינת, אבל מה שכן המחשב הזה ישרת את הילד במשך חצי שנה עד שנה לכל היותר .

מספר 1בסימון שלי - המעבד הושק בשנת 2019, היה ניתן להציע ללקוח מעבד מסוף שנת 2020 .

מספרים 2ו 3 בסימון שלי - שמו ללקוח SSDבנפח של 256 ג'יגה ודיסק קשיח מכאני בנפח של 1 טרה שעובדים בחיבור SATA,כיום יש כבר SSD NVME שעובדים כ M2 ומהירים פי 6 מ SSD שעובד כ SATA .
דבר נוסף, עניין של עלות-תועלת במחיר שהלקוח שילם על ה SSD והדיסק המכאני היה ניתן להביא SSD NVME בנפח של 1 טרה ואם יש צורך בנפח אחסון נוסף, אז להוסיף SSD שהוא SATA בנפח של 1 או 2 טרה שכיום אינם עולים יקר .

דבר מאוד חשוב לתשומת הלב - לדברי הלקוח הוא לא ידע שהמעבד מחייב שימוש בכרטיס מסך חיצוני -מה שלא ניתן לו בהצעת המחיר .

בנוסף לא הוצעה ללקוח מע' הפעלה - גם אם היה לו כרטיס מסך חיצוני, איך הוא יכול לעבוד עם המחשב ?!

לסיכום,
נכון שהמחיר שהלקוח שילם בסוף על המחשב הוא יחסית זול, אבל יש סיבה לכך .
המחשב שהוצע לו מורכב מחומרה שאינה מהשנה האחרונה, המסך אינו מיועד לגיימינג וקצב הרענון שלו גבוה, הלקוח צריך לרכוש כרטיס מסך ולשלם מחיר שנע בין 700 ל 2800 ₪לכרטיס איכותי, הלקוח צריך לרכוש רישיון עבור וינדווס 10 שזו מע' ההפעלה שמותקנת היום במחשבים ביתיים ועלות רישיון דיגיטלי כולל התקנה יגיע למחיר של 1300 ₪ .

 

זו הסיבה מדוע כדאי ורצוי שאתם כלקוחות תפנו למעבדת /טכנאי מחשבים שאינו חברה באיזור מגוריכם או/ו קבלת המלצות מפה לאוזן או/ו ביקורות בגוגל .

zulatech כמעבדת מחשבים פרטית בחדרה, נתניה והסביבה נדאג להתאים לכם את המחשב לפי הצורך שלכם וכמובן תקבלו מחשב שכל שעליכם לעשות הוא לחברו לחשמל ולהנות .
אנו גם נעמיד לרשותכם טכנאי מחשבים בעמק חפר, נתניה והסביבה בכדי לענות לכל שאלה לפניו לאחר הקנייה כי אצלנו השירות לא מסתכם בכך שרכשתם מחשב חדש .

 

לקבלת פרטים נוספים, ייעוץ או הצעת מחיר ללא התחייבות,

חייגו כעת!

 

zulatech

0544202284

מחשבים, תקשורת וחשמל